دامین چیست ؟

دامین چیست ؟

توسط در وب سایت 24 آبان 1396
دامین چیست ؟
5 (100%) 2 votes

دامنه یا دامین چیست ؟

خرید دامین – دامین یا دامنه آدرس وب سایت شما می باشد که از یک نام و یک پسوند تشکیل شده است. نامی که شما برای وب سایت خود در نظر میگیرید نام دامینتان می باشد ( مانند roshaprint ) و پسوندی که انتخاب میکنید (.ir) ، آدرس نهایی وب سایت شما را تشکیل می دهد .

چندین پسوند برای یک وب سایت وجود دارد که بنا به نیاز افراد انتخاب می شوند، مثلا پسوند .ir برای وب سایت های ملی و ایرانی انتخاب می شوند؛ یا پسوند .org برای ارگان ها استفاده می شود، یا .com که معمولا برای سایت های تجاری مورد استفاده قرار میگیرد.

نام و پسوند وب سایت، معمولا سلیقه ای می باشد، ولی خب از تاثیری که بر روی سئوی وب سایت می تواند داشته باشد نیز نباید غافل شد. گوگل ترجیح می دهد اگر شما کار چاپ انجام می دهید، چیزی مربوط به چاپ در نام دامنه خود داشته باشید. مثلا roshaprint یا roshachap، که نه تنها گوگل، بلکه مخاطبان شما پس از شنیدن نام دومین وب سایتتان، با موضوع کلی آن آشنا شوند .

یک وب سایت برای آنکه وجود خارجی داشته باشد حتما به یک دامنه نیاز دارد. چرا که اگر دامنه ای نداشته باشید، چه آدرسی را می خواهید در مرورگر وارد کنید تا وب سایتتان نمایش داده شود ؟

 

مقدار تمدید دامین

در صورتی که شما یک دامین را خریداری نمایید، یک سال به نام شما و در اختیار شما می باشد و در صورت نیاز مجدد، میتوانید با پرداخت هزینه کامل، آن را مجددا تمدید نمایید. پیشنهاد ما این است که در صورت خرید دامین و در صورتی که قصد فعالیت پیوسته را دارید، بهتر است آن را 5 ساله تمدید نمایید. چرا که هم نوسان بازار و ارز روی آن تاثیر نمی گذارد و هم اینکه برای سئوی شما مفید تر است و وب سایت های آنالیز، امتیاز بیشتری به پایداری وب سایت شما خواهند داد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهارده + چهار =