توسط: آرش خلج در: آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در: چاپ دیجیتال نظر: 0

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ یا کالا نما ابزاری است برای معرفی کلیات یک شرکت ( معرفی کالاها، خدمات، فعالیت ها و … ) که معمولا بصورت دفترچه ای ( با صحافی چسب گرم، سیمی و یا منگنه ) آماده سازی شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد .a

تفاوت کاتالوگ با بروشور در این است که در بروشور معمولاً جزئیات ریز به ریز کالا و محصولات معرفی می شود ولی در کاتالوگ به صورت کلی این معرفی صورت میگیرد . برای درک بهتر مثالی میزنیم از شرکت های تولید کننده محصولات الکترونیکی و دیجیتال. شرکت ایکس یک کاتالوگ تهیه می کند که در آن اشاره میکند که شرکت ما مدل جدید تلویزیون های LED با برندهای ایگرگ و وای و زد را تولید میکند و تعدادی عکس از محصولات برتر و مجموعه در کاتالوگ قرار میدهد .

ولی زمانی که آن شرکت قصد تهیه بروشور را داشته باشد تک تک تلویزیون های LED خود را با ذکر تصویر، ابعاد، برند، امکانات جانبی، رزولوشن تصویر و سایر موارد بصورت جزء به جزء معرفی می کند . در واقع کاتالوگ برای معرفی شرکت استفاده می شود، ولی بروشور برای معرفی محصولات.

در ایران این تعریف از کاتالوگ و بروشور بصورت کامل جا نیفتاده است، به این صورت که هر برگه ی چند لتی را بروشور می نامند و هر دفترچه ای که تعداد صفحات بیشتری داشته باشد و چاپ و طراحی فاخر تری؛ کاتالوگ می گویند.

Trackback URL: http://www.roshaprint.ir/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84/%da%86%d8%a7%d9%be-%da%a9%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%84%d9%88%da%af.html/trackback

ارسال پاسخ: