توسط: آرش خلج در: آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در: چاپ دیجیتال نظر: 0

سربرگ چیست ؟

سربرگ به قطعات کاغذی گفته می شود که برای نگارش نامه های رسمی و سازمانی، صدور پیش فاکتور، نوشتن قرارداد و یا اطلاع رسانی به شخص حقیقی یا حقوقی ارائه می گردد.

محتوای یک سربرگ رسمی و اصالت دار شامل لوگوی شرکت یا موسسه، نام شرکت، شماره ثبت، فضایی برای تاریخ، شماره و پیوست و همچنین اطلاعات تماس شرکت که شامل آدرس، تلفن، فکس و پست الکترونیکی می باشد. قابل ذکر است که باید از هرگونه تبلیغ در مورد فعالیتها، محصولات و … در سربرگ پرهیز کرد. چون سربرگ یک اوراق رسمی و اداری می باشد و به هیچ وجه جنبه ی تبلیغاتی ندارد.

سربرگ ها مورد استفاده ی همه ی اشخاص حقوقی از جمله : نهادهای دولتی مانند ریاست جمهوری، وزارت خانه ها، شهرداری، بانک ها و سایر موسسات ، سازمان ها، شرکت ها، کانون ها، اتحادیه ها و … می باشد. همچنین اشخاص حقیقی که واجد اعتبار قانونی هستند مانند مهندسان، وکلا، پزشکان ( تحت عنوان سرنسخه کاربرد دارد ) و برخی از اصناف دیگر از سربرگ به عنوان یکی از ابزارهای ضروری استفاده می کنند.

سایز استاندارد سربرگ کاغذ A4 ( سایز واقعی : ۷/۲۹ × ۲۱ ) و A5 ( 21 × ۸/۱۴ ) می باشد و معمولاً از کاغذ تحریر ۸۰ گرم، تحریر ۱۰۰ گرم، کتان ۱۲۰ گرم و گلاسه ۱۳۵ گرم در چاپ سربرگ ها بهره گرفته می شود.

Trackback URL: http://www.roshaprint.ir/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%b3%d8%b1%d8%a8%d8%b1%da%af.html/trackback

ارسال پاسخ: