توسط: آرش خلج در: آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در: چاپ دیجیتال نظر: 0

تراکت تبلیغاتی چیست ؟

تراکت برگه ای چاپی است که معمولا در سایز A5 ( 14.5 سانتیمتر در ۲۰ سانتیمتر ) که نصف کاغذ A4 است، برای معرفی محصول، اشاره به رویدادی خاص یا معرفی خدمات و فعالیت ها، مورد استفاده قرار می گیرد.

از ویژگی های تراکت می توان به ارزانترین راه تبلیغاتی نسبت به سایر محصولات چاپی اشاره کرد، که به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار میکند و به دلیل پخش مستقیم ( پخش دست به دست، چسبانده شدن به دیوار و قرار گرفتن در صندوق پستی ) طیف گسترده ای از جامعه را در بر می گیرد.

تراکت عمر کوتاهی دارد؛ به طور مثال فروشگاه بزرگی که قصد دارد هفته آینده از تخفیف ۵۰% محصولات خود رونمایی کند، کمی زودتر به پخش تراکت می پردازد. به همین خاطر که ممکن است تراکت تنها یک بار مورد استفاده افراد قرار بگیرد، گفته می شود که از طراحی قدرتمند، عکسهای با کیفیت بالا و کاغذ خوب استفاده شود. و شامل بار محتوایی مفیدی در زمینه کاری شما باشد، چون این نوع تبلیغات فقط یک بار فرصت این را دارد که مخاطب را تحت تاثیر قرار داده و تبدیل به مشتری کند.

یک تراکت خوب باید بداند که دقیقاً چه مطلبی را می خواهد به مخاطبین ارائه دهد؛ یا از تصویر استفاده نکند یا اینکه از بالاترین و زیباترین تصاویر مرتبط استفاده کند؛ مطالب را بصورت شفاف و واضح بیان کند و مخاطب را به مطالعه مطالب درج شده در تراکت ترغیب کند.

همانطور که گفتیم چون تراکت یک ابزار تبلیغاتی یک بار مصرف می باشد، بایستی مخاطب با یک بار دیدن و خواندن، هر آنچه در مورد کسب و کار شما نیاز دارد را در تراکت پیدا کند . از شعار تبلیغاتی منحصر به فرد شما گرفته تا امتیازات شما ( که شامل استانداردها و ایزوله ها ) و تمامی راه های تماس با ما ( که شامل تلفن، فکس، آدرس دفتر، آدرس پست الکترونیکی، وب سایت، شبکه های اجتماعی و … ) بایستی که در تراکت موجود باشند.

Trackback URL: http://www.roshaprint.ir/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa.html/trackback

ارسال پاسخ: