چاپ بنر

توسط در لارج فرمت و سازه نمایشگاهی 24 آبان 1396
چاپ بنر
5 (100%) 7 votes

چاپ بنر چیست ؟

چاپ بنر – بنر متریالی از جنس پلاستیک می باشد که در فضای بیرون ( OutDoor ) نصب می شود که به همین دلیل از سایزهای بزرگتری نسبت به پوستر و پلات لمینت به کار گرفته می شود . بنرها به دلیل نوع متریال و دستگاه چاپ مخصوص خود از قیمت بسیار پایین تری نسبت به پلات و لمینت برخوردارند .

چاپ بنر یکی از ابزار تبلیغاتی است که برای تمامی شغل ها و اصناف کاربرد منحصر به فرد خود را دارد. بنر برای انواع فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز خدماتی، مراکز درمانی، سازمان های دولتی و خصوصی، بانک ها، اصناف و تمامی کسب و کارهایی که ذکر نشدند کارایی دارد؛ همچنین برای انواع رویدادهای فرهنگی ( پیام های آموزشی شهرداری )، مذهبی ( تبریک و تسلیت ) و همینطور رویدادهای ملی و بین المللی و سیاسی ( بخشی از سخنرانی رئیس جمهور ) کاربرد دارد.

به دلیل جنس متریال بنر که قابلیت ضد آب و مقاومت در برابر سرما و گرما و همچنین قیمتی بسیار پایین تر از سایر ابزار لارج فرمت دارد، از محبوبیت بالایی برای تبلیغات برخوردار است.

بیشترین متریال بنر از کشورهای چین و کره وارد می شوند و گرماژی بین 8 اُنس و 13 اُنس دارا می باشند. تفاوت بنر چین و کره در نوع مقاومت و نوع چاپ آن است. بنرهای کره ای از مقاومت بیشتر و کیفیت چاپ بهتر و بالاتری برخوردارند و به زبان ساده تر، رنگ راحت تر و بهتر روی بافت بنر کره ای می نشیند.

 

تفاوت چاپ بنر و فلکسی

متریال فلکسی ( فلکسی فیس ) دو قابلیت خاص نسبت به بنر دارد، یکی اینکه از گرماژ و ضخامت بیشتری بهره می برد ( گرماژی بین 18 الی 20 اُنس ) و دیگر اینکه نور را از خود رد می کند.

به این دلیل که بنر قابلیت رد شدن نور را ندارد، کمتر برای تابلوهای سر در مغازه ها استفاده می شود و در صورتی که استفاده شود هم نور از بالا یا پایین به آن تابانده می شود . ولی فلکسی به دلیل ضخامت بالا علاوه بر اینکه نور را از خود رد می کند، دوام بالاتری در برابر رنگ پریدگی در مقابل نور آفتاب را دارد و مناسب ترین متریال برای تابلوهای سر درب می باشد .

دستگاه هایی که بر روی متریال های بنر و فلکس چاپ می کنند بر دو نوع هستند : سالونت ( Solvent ) و اکو سالونت ( Eco Solvent ).

اکو سالونت به دلیل تراکم بیشتر رنگ و ریز تر بودن قطرات جوهر افشان شده بر روی متریال، از کیفیت بسیار بالاتر و سرعت بسیار پایین تر نسبت به دستگاه سالونت برخوردار است و به خاطر قیمت بالای موارد مصرفی، قیمت بالاتری نسبت به دستگاه اکوسالونت دارد .

البته بسیاری ترجیح می دهند از دستگاه اکوسالونت برای چاپ بر روی متریال های خاص مانند پارچه و کاغذ دیواری استفاده نمایند. در صورتی که دستگاه سالونت جدا از کیفیت پایین قابلیت چاپ بر روی این متریال ها را هم ندارد .

 

لیست قیمت چاپ بنر فوری

جنس کارتا 10 متر مربعتا 50 متر مربعتا 100 متر مربع
بنر کره ای 13 انس 4 پس19000 تومان17000 تومان15000 تومان
بنر کره ای 13 انس 6 پس21000 تومان19000 تومان17000 تومان
1 دیدگاه
 1. فروش همه متریال های بنر و چاپ
  جنس خوب قیمت ارزان
  ✅بنر10اونس چینی
  ✅8اونس چینی
  ✅بنربرزنتی یک طرف
  ✅بنر دو طرف سولیت
  ✅استیکر
  ✅مش
  ✅جوهر رکورد
  ✅جوهرنورا
  چسب و پانچ و استند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 3 × یک =